RSS Youtube Twitter Facebook "Több mint 130 éve az érték a mérték!"
2017. augusztus 23. Szerda
Bence, Szidónia
 
 • A merész vegyész

  A vegyészképzés nem csak az unalmas képletekről, hanem az izgalmas kísérletekről is szól. Jelentkezz te is vegyipari képzéseinkre ...

 • Petrik alapítvány

  Kérjük, hogy Ön is támogassa kiemelkedő sikereket elérő és szociálisan rászoruló tanulóinkat!

 • Gazdag, minőségi felszereltség

  Iskolai felszereltségünk, eszközparkunk irigylésre méltó! A legnagyobb vegyipari cégek mintalaborjaihoz hasonlóan diákjaink itt sem szenvednek semmiben sem hiányt! Ami a sikeres tanuláshoz szükséges, az nálunk biztosan megtalálható!

 • Akadálymentesen könnyebb...

  Iskolánk kiemelt figyelmet fordít a hátrányos helyzetű és sajátos nevelési igényű tanulók támogatására.

2016/2017 - Nyári összefüggő szakmai gyakorlat

2016/2017 - Nyári összefüggő szakmai gyakorlatTisztelt Szülők és Tanulók!

A gyermekük intézményünkben a szakképzésről szóló 2011. évi CLXXXVII. törvény és a nemzeti köznevelésről szóló 2011. évi CXC. törvény szerint kezdte meg középiskolai tanulmányait.

A tanulónak a 10. évfolyam után 105 óra, a 11. évfolyam után 140 óra, 1/13. évfolyam után 160 óra összefüggő gyakorlaton (úgynevezett nyári gyakorlaton) kell részt vennie.

Mielőtt a SZERVEZET kinyomtatná a megadott példányszámban és aláírná az együttműködési megállapodást, kérjük küldje el az iskola kapcsolattartójának Zelizi Anitának e-mailben ellenőrzésre/átolvasásra, mert a Kamara a hibásan kitöltötteket visszadobja.

Letölthető dokumentumok:

Összefüggő szakmai gyakorlat a 10., 11. és 1/13. évfolyamos tanulók számára

Az alábbiakban a 10., 11. és 13. évfolyamot követő összefüggő gyakorlatra vonatkozó információkat olvashatják.

A továbbhaladás feltétele

A 10. évfolyam sikeres teljesítését követően, a 11. évfolyam megkezdésének a feltétele 105 órás összefüggő gyakorlat elvégzése.

A 11. évfolyam sikeres teljesítését követően, a 12. évfolyam megkezdésének a feltétele 140 órás összefüggő gyakorlat elvégzése.

A 1/13. évfolyam sikeres teljesítését követően, a 14. évfolyam megkezdésének a feltétele 160 órás összefüggő gyakorlat elvégzése.

A gyakorlat anyagát, az elvégzendő feladatokat az osztályfőnök eljuttatja Önöknek.

A gyakorlat teljesítése

 • a tanuló által keresett munkahelyen, vagy
 • a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara által nyilvántartott vállalkozásoknál, cégeknél (www.isziir.hu honlapon „gyakorlati képzésre jogosult szervezetek nyilvántartása” menüben kereshető)
 • ha a fenti lehetőségek egyikével sem sikerül gyakorlati helyet találni, akkor az iskolai tanműhelyben kell a gyakorlatot elvégeznie.

Az első két esetben a kiválasztott munkahely és az iskola között a gyakorlat idejére szóló együttműködési megállapodást kell kötni, mely letölthető az iskola honlapjáról. Majd kitöltve 2017. április 29-ig vissza kell juttatni a Diákcentrumba.

Szakmai gyakorlat teljesítése az iskolában

A 10., 11. és 1/13. osztályos tanulóknak a nyári gyakorlatot az iskolában is szervezzük. A gyakorlat programja a kerettantervi előírások alapján összeállított feladatokból áll.

Időpont:

 • 10. évfolyamnak: 2017.06.19 – 2017.07.07 (105 óra, 3 hét),
 • 11. évfolyamnak:  2017.06.19 – 2017.07.14 (140 óra, 4 hét),
 • 1/13. évfolyamnak: 2017.06.19 – 2017.07.14 (160 óra, 4 hét)

A gyakorlaton való részvétel kötelező. A szakképzési törvény értelmében a 11.,12. illetve 14. osztályba való lépés feltétele az összefüggő nyári gyakorlat teljesítése.

A szülő egyénileg is megszervezheti a tanuló nyári gyakorlatát. A céggel, amelyhez szeretne gyakorlatra menni a tanuló együttműködési megállapodást kell kötnünk, a megállapodást az iskola honlapjáról le lehet tölteni. Ezt legkésőbb 2017. április 29-ig kitöltve a Diákcentrumba el kell juttatni.

Együttműködési megállapodássalfoglalkoztatott tanulók esetén is vannak juttatások, melyeket a gyakorlat ideje alatt biztosítani kell számukra.

Mielőtt a SZERVEZET kinyomtatná a megadott példányszámban és aláírná az együttműködési megállapodást, kérjük küldje el az iskola kapcsolattartójának Zelizi Anitának e-mailben ellenőrzésre/átolvasásra, mert a Kamara a hibásan kitöltötteket visszadobja.

A gyakorlat dokumentálása

A tanuló foglalkozási naplóban vezeti a gyakorlati feladatok elvégzését. A nyitólapon szerepeljen a tanuló neve és osztálya, a gyakorlat kezdő- és befejező napja, valamint a munkahely adatai, a tanulóval foglalkozó személy neve. A napi elvégzett feladatokat a foglalkozási naplóban vezeti a tanuló, az elvégzést igazolja a gyakorlatot irányító személy.

Ehhez egy minta foglalkozási napló_letölthető az iskola honlapjáról.

A gyakorlat teljesítésének igazolása

A tanuló a gyakorlat befejezését követően, de legkésőbb 2017. augusztus 25-ig eljuttatja a foglalkozási naplót az iskola diákcentrumába vagy a titkárságra.

Iskolai bejelentési kötelezettség

A tanuló 2017. április 29-ig az osztályfőnökének jelzi, ha nem talált gyakorlati helyet, és ezért az iskolában kívánja teljesíteni az összefüggő gyakorlatot. Az iskolai gyakorlat beosztásáról 2017. június 8-ig adunk tájékoztatást.

Kötelező tanulói juttatások:

Az összefüggő szakmai gyakorlat idejére pénzbeli juttatást kell fizetni. A pénzbeli juttatás havi összege nem lehet kevesebb a hónap első napján érvényes kötelező legkisebb havi munkabér (a továbbiakban: minimálbér) tizenöt százalékának 1,3-szeresénél (19,5%). A tanuló ösztöndíját hetekre bontva kell megállapítani, minden megkezdett hét egésznek számít. Ez az összeg nem adóköteles és nem kötelező átutalni vagy befizetni a tanuló számlájára, készpénzben is megkaphatja. Az együttműködési megállapodás alapján fizetendő pénzbeli juttatás összegét a mulasztott napok arányában csökkenteni kell, ha a tanuló a gyakorlatról távol marad, valamint a hiányzást pótolnia kell. A tanulót nem kell a NAV- hoz bejelenteni, és biztosítottá sem válik.

 • munkaruha és védőfelszerelés
 • étkezés vagy étkezési hozzájárulás
 • felelősségbiztosítás
 • rendszeres foglalkozás-egészségügyi vizsgálat
 • munkavédelmi-, tűzvédelmi- és balesetvédelmi oktatás
 • tisztálkodási eszközök.

Felelősségbiztosítást együttműködési megállapodás esetén az iskola, mint a gyakorlati képzés szervezője, köti a tanuló javára.

A Foglalkozási naplót minden együttműködési megállapodással rendelkező gazdálkodó szervezetnek vezetnie kell!

OEP bejelentés

Az 1997. évi LXXX tv. 5§ (1) bekezdése alapján az együttműködési megállapodással gyakorlati oktatáson résztvevő tanulót NEM kell bejelenteni az OEP és a NAV felé (a tanuló a tanulói jogviszonya alapján biztosított). Nem kell fizetni utána egészségbiztosítási járulékot és nyugdíjjárulékot sem. (Tehát a bruttó összeg ugyanannyi, mint a nettó.)

SZJA fizetés

Az 1995. évi CXVII tv 1. sz. melléklete alapján a tanuló gyakorlati képzésben kapott juttatása SZJA – mentes bevétel.

Munkaügyi ellenőrzésről

Az Együttműködési megállapodás dokumentuma már a tanuló első munkanapjától legyen a gyakorlati helyen, illetve a Jelenléti ívet minden nap írja alá a tanuló, mert a Munkaügyi Felügyelet ellenőrizheti a jogviszonyt és a dokumentumokat.

Egyéb információk

A jelenlegi minimálbér 2017-ben 127.500.- Ft.

A hónap első napján érvényes kötelező minimálbér  tizenöt százalékának 1,3-szerese azaz 19,5%. a havi juttatás összeg ami 4 hétre= 24.860.- Ft.

Az együttműködési megállapodás alapján fizetendő tanulói pénzbeli juttatás az összefüggő szakmai gyakorlaton töltött, valamennyi megkezdett hét után jár. Az együttműködési megállapodás alapján fizetendő tanulói pénzbeli juttatás heti összege a fizetendő pénzbeli juttatás havi összegének egynegyed része (6.215.- Ft/hét)

A szakképzési hozzájárulás elszámolásánál az együttműködési megállapodáshoz és a tanulószerződéshez kötődő támogatást együttesen kell figyelembe venni és viszonyítani a kötelezettség mértékéhez. Ez alapján akár mindkét képzési formához igénybe vehető támogatás érvényesíthető a havi bevallásokban.

Letölthető dokumentumok

Mielőtt a SZERVEZET kinyomtatná a megadott példányszámban és aláírná az együttműködési megállapodást, kérjük küldje el az iskola kapcsolattartójának Zelizi Anitának e-mailben ellenőrzésre/átolvasásra, mert a Kamara a hibásan kitöltötteket visszadobja.

 

Elérhetőségek

Budapesti Műszaki Szakképzési Centrum Petrik Lajos Két Tanítási Nyelvű Vegyipari, Környezetvédelmi és Informatikai Szakgimnáziuma
OM azonosító: 203 058
Intézménykód: 051406
Levelezési cím: 1146 Budapest, Thököly út 48-54.
E-mail: Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Telefon: +36 1 343 4810
Fax: +36 1 343 6036